2014
DAISY
oled lighting
tescilli taasrım - 2014/05638
LG tasarım yarışması katılımı
Oled teknolojisi sayesinde tasarım antikten bu yana ilk defa ışığı kendi estetiğinde, doğanın estetiğinde sunma şansını yakaladı.
Sıcaklık ve ışığın, baharın simgesi olan papatya gibi, asılı ya da kurulu opsiyonlarıyla ayarlanabilir aydınlatma daisy, estetiğiyle hafiflik, mütevazilik ve basitliğin yani sıra güzellik ve tazeliği sunar.
Expresyonist ama aynı zamanda lakonik daisy, antikten bu yana ilk defa doğanın, doğalın estetiğinde ve kalitesinde ışık üreten oled teknolojisi sayesinde, kendisine bu yeni kültür içerisinde klasist tarzda konumlandırır. Bir çok endüstride bir ikon olarak kullanılan ve kabul gören papatya formal analojisi sayesinde Daisy, oled ışığının sağlık, temizlik ve çevre dostu olma gibi karakteristiklerini, bilinç ya da bilinçaltı seviyede tüketiciye rahatlıkla taşır. Patentli mekanikleri sayesinde de De Lucci'nin Tolomeo'su kadar ergonomik olmayı hedefler.
DAISY_itemdesigndevelopment DAISY_itemdesigndevelopment DAISY_itemdesigndevelopment DAISY_itemdesigndevelopment DAISY_itemdesigndevelopment